Eravastuvõtt
Perearsti saatekirjaga
Meie lastele suunatud füsioteraapia teenus on mõeldud kuni 16-aastastele lastele, kes vajavad professionaalset tuge füüsilise arengu toetamiseks ja parandamiseks. See hõlmab eriti väikelapsi ja beebisid, kellele soovime tagada parimad võimalused tervislikuks ja tasakaalustatud arenguks. Samuti pakume abi suurematele lastele, kellel võivad olla rühihäired või kes on kogenud traumasid, mis mõjutavad nende kehalist heaolu.
Kohaneme iga lapse vajadustega ning koostame hindamise käigus ravi- ja harjutusplaani, mis aitab probleeme lahendada je leevendada ning toetab lapse terviklikku arengut.
Laste füsioteraapia hõlmab ka lapsevanemate nõustamist ja õpetamist. Anname vanematele vajalikke teadmisi ja oskusi, kuidas aidata lapsel kodustes tingimustes oma arengut soodustada. Sel moel saavad vanemad aktiivselt kaasa aidata oma lapse paranemisele ja arengule.
Väikelaste ja beebide puhul rakendame mängulist lähenemist, mis on lõbusad ja samal ajal toetavad lapse füüsilist arengut.Laste füsioteraapia on oluline teenus, mis aitab tagada, et teie laps saaks kasvada tervislikult ja tugevalt. Meie meeskond on pühendunud sellele, et pakkuda professionaalset abi ja tuge, mis aitab lastel ületada füüsilisi väljakutseid ja saavutada oma täielik potentsiaal.
Eravastuvõtt
Kliiniline lapsepsühholoog on spetsialiseerunud laste ja noorukite vaimse tervise hindamisele ja toetamisele. Nende eesmärk on aidata lastel ja nende peredel lahendada psühholoogilisi probleeme ja väljakutseid, mis võivad mõjutada lapse heaolu ja arengut.
Kliiniline lapsepsühholoogi pädevusse kuulub:
Hindamine ja diagnostika: Kliiniline lapsepsühholoog viib läbi põhjalikke hindamisi ja diagnostikat, et mõista lapse psühholoogilist seisundit. See hõlmab sageli kognitiivseid, emotsionaalseid ja käitumuslikke hindamisi ning võimaldab diagnoosida probleeme, nagu ärevus, depressioon, käitumishäired või trauma.
Individuaalne nõustamine: Kliiniline lapsepsühholoog pakub individuaalset nõustamist, kus laps saab jagada oma muresid ja tundeid. Terapeut aitab lapsel arendada oskusi ja strateegiaid, mis võimaldavad tal toime tulla emotsionaalsete raskustega.
Ravi ja sekkumine: Kliiniline lapsepsühholoog kasutab erinevaid teraapiaid ja sekkumisi, et aidata lastel toime tulla nende psühholoogiliste probleemidega. Need võivad hõlmata käitumuslikke teraapiaid, kognitiiv-käitumuslikke teraapiaid ja muid spetsialiseeritud meetodeid vastavalt lapse vajadustele.
Ennetustöö ja haridus: Kliiniline lapsepsühholoog pakub peredele teavet ja koolitust, et aidata neil mõista lapse vaimset tervist ning pakkuda tugevat toetust. Nad aitavad ka ennetada psühholoogilisi probleeme ja edendavad vaimset heaolu.
Kliinilised lapsepsühholoogid on pühendunud tagama, et lapsed saaksid vajalikku tuge ja abi oma psühholoogiliste väljakutsete ületamiseks ning edasiseks tervislikuks arenguks. Nende töö on suunatud sellele, et lapsed saaksid kasvada vaimselt terveteks ja õnnelikeks isiksusteks.
Eravastuvõtt
Perearsti saatekirjaga
Meie lapsele suunatud logopeedi teenus on mõeldud lastele, kes vajavad tuge kõne- ja suhtlusoskuste arendamisel. Meie eesmärk on aidata lastel suurendada nende enesekindlust kõnes ja suhtluses, parandades nende kommunikatsioonioskusi ja toetades nende keelelist arengut.
Teenuse põhifookused hõlmavad järgmist:
Hindamine ja individuaalne plaan: Meie logopeedid teevad põhjalikke hindamisi, et mõista iga lapse väljakutseid. Selle põhjal koostame individuaalse plaani, mis keskendub lapse konkreetsetele vajadustele ja eesmärkidele.
Kõne- ja suhtlusoskuste arendamine: Meie spetsialistid kasutavad erinevaid tehnikaid ja meetodeid, et aidata lastel parandada nende kõne- ja suhtlusoskusi. See hõlmab hääle arendamist, sõnavara rikastamist, selge häälduse õpetamist ning suhtlusoskuste tugevdamist.
Mänguline ja motiveeriv lähenemine: Mõistame, et lapsed õpivad kõige paremini mängides ja kogedes rõõmu õppimisest. Seetõttu kasutame mängulisi meetodeid ja motiveerivaid tegevusi, et hoida laste huvi ja entusiasmi kõne- ja suhtlusoskuste arendamise vastu.
Kaasamine ja õpetamine: Kaasame last ümbritsevad täiskasvanud ja anname neile vajalikke juhiseid ja oskusi, kuidas toetada oma last igapäevaelus suhtlemisel ja kõne arendamisel.
Logopeed on näidustatud näiteks lastele, kes vajavad abi suulise ja/või kirjaliku kõne arendamiseks, kellel esineb kogelust või kellel esineb hääle- ja/või neelamisprobleeme.
Eravastuvõtt
“Töö Saviväljal” on 1980-ndatel Saksamaal loodud loovteraapia meetod, kus laps saab kogeda ja väljendada ennast turvalises keskkonnas läbi savi.
“Töö saviväljal” annab lapsele võimaluse olla kontaktis saviga ja seeläbi ka iseendaga, väljendada oma vajadusi ja ka maandada oma ülevoolavaid emotsioone. Meetod soodustab lapse aju ja käelist arengut. Tegevus võib aidata ka kontakti saada tunnetega, millest lapsel on keeruline rääkida ning seeläbi töötada läbi traumasid.
Savitöö sobib hästi järgmistel juhtudel:
traumakogemus (õnnetused, vägivaldsed suhted, lahkuminek jms);
erivajadused;
ülitundlikkus;
füüsilised vaevused, sh nõrk motoorika;hüperaktiivsus ja keskendumisraskused;
psühhosomaatilised sümptomid;
muutuste või keeruliste olukordadega kohanemise raskused (nt seoses elukorralduse, tööelu, kooliprobleemide, suhete muutustega).
Saviteraapia protsess on pikaajaline. Soovitatav on minimaalselt 10 seanssi. Ühe seansi pikkus on kuni 45 minutit ja töö toimub enamasti individuaalselt.
Eravastuvõtt
Mänguteraapia on psühhoteraapia vorm, mis kasutab mänge ja mängulisi tegevusi terapeutilise tööriistana, et aidata inimestel lahendada psühholoogilisi probleeme, arendada sotsiaalseid oskusi ja väljendada emotsioone.
Mänguteraapia võib hõlmata erinevaid mänguvõimalusi, sealhulgas kunstiteraapia, draamat, muusikateraapia ja mänguasjateraapia. Mängude abil saavad lapsed väljendada oma mõtteid, tundeid ja kogemusi, mis võivad olla raskesti sõnastatavad. Terapeut kasutab mängu, et luua turvaline ja toetav keskkond, kus klient saab uurida oma emotsioone ja mõtteid ning töötada probleemide lahendamise ja enesearendamise kallal.
Mänguteraapias arendatakse lapse sotsiaalseid- ja enesekohaseid oskuseid. Teraapia on abik emotsioonide väljendamisel, stressi ja ärevuse leevendamisel ning adekvaatse enesehinnangu kujundamisel. Samuti aitab mänguteraapia kaasa kognitiivsele arengule.
Mänguteraapiat kasutatakse lastepsühholoogias emotsionaal- ja käitumisprobleemide ennetamiseks ja leevendamiseks ning uute käitumisoskuste õppimiseks.
Eravastuvõtt
Lastel suunatud müofunktsionaalne teraapia on keskendub näo- ja suulihaste funktsioonide parandamisele, sealhulgas närimise, neelamise ja kõne arendamisele. Teraapia eesmärk on toetada laste suulihaste õiget arengut, parandades nende suutlikkust igapäevatoimingutes ning soodustades tervislikku näo-suu piirkonna funktsionaalsust.
Millal pöörduda müofunktsionaalse terapeudi vastuvõtule?
Kui esineb:
• harjumuslik suuhingamine (sh ninahingamise õppimise vajadus pärast adenoidide/kurgumandlite eemaldust);
• infantiilne neelamismuster (ehk neelamisel keele asetus hammaste vahele);
• valu, hellus ja/või väsimus mälumislihaste piirkonnas (sh rääkimisel, söömisel);
• lõualiigeste mure (vähenenud liikuvus, avamis-/sulgemistakistus, valu ja/või helid- naksumine, põksumine jne);
• suuga seotud valed harjumused (nt pöidla imemine, huulte- ja/või küünte närimine, põskede imemine, hammaste krigistamine jne);
• liigne süljevoolus;
• vajadus keele liikuvuse parandamiseks pärast keelekida korrigeerimise operatsiooni.